PL
Show menu

Problemy ze zdrowiem psychicznym

demencji

 

Demencja jest wyrazem złożonym z pamięci, myślenia i zachowania pogorszenie z wpływem na zdolność do wykonywania codziennych czynności. Chociaż demencja jest powszechne w podeszłym wieku nie jest częścią normalnego procesu starzenia.

 

DEPRESJA

Jest to związane z chorobą zdrowia psychicznego bez konkretnych czynników. Ludzie w tych warunkach doświadczenia głębokie poczucie smutku i zobowiązania z ich zdolności do wykonywania codziennych czynności ze względu na cierpienia, że ​​upadł. Mogą być związane z chorobami szczególnym fizycznym tych, które są związane z bólem i zaburzeń snu.

 

Depresja dotyka 10 -15% osób powyżej 65 roku życia. Objawy to: zaburzenia snu, brak energii i zainteresowania, poczucie winy i bezwartościowości, zmniejszenie koncentracji, utrata apetytu.

 

Objawy depresji na dorosłych, z kolejnych lat, są często pomijane i nie jest dobrze traktowany. Można je łatwo pomylić z innymi wspólnych problemów w tej grupie wiekowej (izolacja i samotność).

 

 

Determinanty zdrowia psychicznego w późniejszym życiu

 

Osoba na różnice społeczne i zasoby materialne mają zakłócenia w zakresie zdrowia psychicznego. Każda osoba ocenia inaczej konsekwencje tych czynników na ich doświadczenie życiowe.

Cykl zdrowie psychiczne ma wpływ wiele czynników, które mogą być popełnione z procesem starzenia.

Na rysunku widać ryknąć tych interakcji i relacji z cyklu psychicznego samopoczucia.
Starzeję także upośledza funkcje poznawcze. Czasami starsi ludzie zapominają znaczenie wymiarów, które przeszkadzają w codziennych czynnościach oraz w relacjach interpersonalnych, takich jak:

UWAGA: Spadek wydajności czujności (zdolność do utrzymania uwagi dłużej niż 45 minut). Osoby starsze są bardziej podatne na rozpraszać (przekazywania) uwagę od nieistotnych informacji i stymulacji. Deficyt uwagi może wpływać na uczenie się i pamięć.

Learning: zdolność do uczenia się i utrzymywania nowych informacji pozostaje niezmieniony zwłaszcza gdy umysł jest pobudzony. Umiejętność rozwiązywania złożonych problemów spada wraz z wiekiem. Słuchu i deficyty wzrokowe związane ze starzeniem się społeczeństwa może mieć wpływ na uczenie się.

 

Starzeje wprowadza również szereg zmian społecznych. Niektóre osoby starsze mogą być bardziej wrażliwi na te przejawy ciszy niż inne. Najważniejsze zmiany, które wpływają na osoby starsze są: emerytury, wdowieństwa, samotność, zamiana ról i wiele strat, co oznacza, że ​​starzenie się jest związane ze znacznymi stratami fizycznych, psychologicznych i socjologicznych, a także zmniejszoną zdolność do przystosowania się i zrekompensowania stresogennych.

 

Najczęstsze problemy psychologiczne, które wynikają z tego, są następujące:

- Biedne dostosowania do zmiany ról,

- Słabe dostosowanie do zmiany stylu życia

- problemy stosunków rodzinnych

- Niska samo ocena

- Lęk i depresja,

- Agresywne zachowanie,

- Samotność,

- Izolacja,

- Problemy z seksualnością,

- Osoby w podeszłym wieku nadużycie,

- Wycofanie się i mające negatywny stosunek do życia w ogóle.

 

 

REKOMENDACJE DLA DOBREGO ZDROWIA PSYCHICZNEGO dla osób starszych

Brać udział w kwestiach związanych z grupy wiekowej osób starszych.
Weź udział w działaniach, które są planowane do starszej kategorii wiekowej.
Utrzymywania kontaktów społecznych i poprawy relacji między młodych i starszych ludzi; solidarność międzypokoleniowa przynieść zarabia dla wszystkich.
Zainteresowany przez wszystkich zajęć edukacyjnych, które są pomocne, aby być w kontakcie z innymi i ze światem.
Użyj połączeń cyfrowych w zharmonizowanego podejścia; nie zastępuje wszystkie międzyludzkie relacje zyski poprzez kontakt twarzą w twarz.
Bądź informowany o kwestiach społecznych; Ciągle związane z poprzednim zawodem być na bieżąco o zmianach.
Uczestniczyć w programach naukowych i kulturalnych czyjegoś zainteresowania lub związane z jego / jej dotychczasowej kariery.
Być dostępne we Wspólnocie, aby uczyć o doświadczeniu formalną lub nieformalną.
Być dostępne jako wolontariusz dla sprawy on / ona wierzy w ani były on / ona może być pomocne.